O autorze
Dział styl.naTemat.pl poleca, odradza i komentuje. Szybko, konkretnie i bezlitośnie, jeśli trzeba.

Niebiesko-czarna czy złoto-biała? Internet oszalał na punkcie tej sukienki. A Ty, co widzisz?

Internet oszalał na punkcie tej sukienki. Raz jest niebieska i czarna, raz złota i biała. O co chodzi?
Internet oszalał na punkcie tej sukienki. Raz jest niebieska i czarna, raz złota i biała. O co chodzi? screen tumblr
Zagadka, którą rozwiązać próbował od rana cały internet: "Jakiego koloru jest ta sukienka?". Dla jednych złota i biała, dla innych niebieska i czarna. Zaczęto pisać o tym teksty, stworzyć memy, tweetować. Powstała ogromna dyskusja i każdy próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie, co on właściwie na tym zdjęciu widzi.

Dziewczyna o nicku swiked wrzuciła na swojego Tumblra zdjęcie sukienki. I rozpoczęła się debata kolorystyczna. Czy kreacja jest niebieska z czarne paski czy może biała w złote? Jak się okazało, każdy widział ją... inaczej. Dyskusja z bloga dziewczyny szybko przeniosła się na BuzzFeed, Slate i tego typu strony, a także na Twittera. Zaczęli się włączać ludzie, którzy twierdzili, iż widzieli sukienkę na żywo, Adobe zanalizowało kolory na zdjęciu, a swoje trzy grosze wtrąciła nawet Taylor Swift. Powstało parę prześmiewszych memów. Szaleństwo?

To spójrzcie na tę sukienkę i odpowiedzcie na pytanie: W jakich ona jest kolorach?
Portal Slate postanowil pobawic sie troche odcieniami i kontrastami, aby zademonstrować, jak różni ludzie mogą widzieć tę samą sukienkę. Dlaczego tak się dzieje?

Słaby aparat i złe oświetlenie zdjęcia sprawiły, że białe tony wymieszały się z niebieskimi, a złote z czarnymi. Wzrok tych, którzy widzą ją jako niebieską, skupia się bardziej na głównych pigmentach, a tych, którzy białą i złotą - na świetle i ogólnej estetyce. Dlatego łatwo jest nas oszukać i każdy widzi co innego.
I chociaż w sondzie na stronie BuzzFeed wyszło, że zdecydowana większość widzi tę sukienkę w kolorach białym i złotym, to w rzeczywistości jest ona... niebieska. Dokładniej "royal blue", jak można przeczytać na stronie sklepu.
A wy co widzieliście?


Chcesz więcej stylu? Polub nas na facebooku!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...